Zachowania społeczne

Między kobietami i mężczyznami można zaobserwować znaczne różnice w zachowaniach społecznych. Przejawia się to w określonych działaniach i sposobie pomocy międzyludzkiej. Uważa się, że płeć piękna bardziej wzruszy się losem konkretnej osoby. Ze względu na swoją wrażliwość i chęć opieki, panie chętniej pracują w fundacji, wolontariacie.

Częściej wybierają też takie zawody, jak nauczycielka czy pielęgniarka. Panowie z kolei interesują się grupami społecznymi oraz tym, w jaki sposób wpływają one na życie codzienne. Chętniej widzą siebie na stanowiskach związanych z polityką czy gospodarką. Wiele mężczyzn posiada skłonności do indywidualizmu.

Warto wspomnieć, że mężczyźni są również bardziej agresywni w działaniu i zachowaniu. Wynika to z ilości testosteronu. Jest to hormon, który niejako odpowiada za wolę walki i utożsamiany jest z agresywnością. Trzeba jednak pamiętać, że w każdej zasadzie istnieją wyjątki.

Nie każda kobieta będzie odczuwała potrzebę opieki nad innymi. Tak jak nie każdy mężczyzna będzie chciał rywalizować z innymi.