Zabawki zręcznościowe – czyli rozwój przez zabawę

Musimy pamiętać, że dzieci potrzebują zróżnicowanej stymulacji. To oznacza, że choć czytanie bajek i nauka piosenek jest bardzo ważnym elementem ich rozwoju, to jednak nie powinniśmy zapominać o rozwijaniu aspektów manualnych, a co za tym idzie, tych wszystkich, które łączą się z fizycznością dziecka – Sklep Bikeovo. To też oznacza, że warto popatrzeć jakie zabawki zręcznościowe są nam oferowane, tak abyśmy mogli się zastanowić, w jaki sposób możemy wspierać zrównoważony rozwój naszego dziecka.

Jakie zabawki zręcznościowe warto wybierać?

Przede wszystkim powinniśmy wybierać zabawki zręcznościowe, które będą odpowiednie do wieku naszego dziecka. Jedną z propozycji będą kręgle, które będą idealne dla dzieci w każdym wieku. Są one bezpieczne, a to oznacza, że nawet kilkunastomiesięczne dziecko będzie mogło próbować je ustawiać, a następnie za pomocą piłeczki będzie mogło je strącać.

Inną propozycją jest tarcza, do której można rzucać specjalne rzutki, mogą być nimi piłeczki z przymocowanym rzepem, albo strzałki z przyssawką, które również będą bezpieczne.

Jakie jeszcze zabawki zręcznościowe są nam oferowane?

Inną propozycją na poprawę koordynacji ruchowej naszego dziecka, mogą być wszelkie stojaki, do których będziemy rzucali specjalnymi krążkami. Im więcej uda nam się nałożyć na stojak, tym lepiej.

Kolejną propozycją na zabawki zręcznościowe mogą być wszelkie wędki i rybki, które trzeba będzie łowić za ich pomocą. Z jednej strony dziecko będzie ćwiczyło koordynację ruchową, z drugiej cierpliwość i umiejętność skupienia. Jak się okazuje, mamy różne zabawki zręcznościowe, a to oznacza, że warto się im przyjrzeć, żeby móc powiedzieć, które z nich będą najlepszą propozycją dla naszego dziecka.

Wiele będzie tutaj zależało od jego wieku, ale również dostępnego miejsca, które posiadamy. Jeśli mamy ogród i chcemy zainwestować w zabawki zręcznościowe, to możemy kupić bramkę, która będzie posiadała materiał z otworami o różnej wielkości. Dziecko będzie musiało tak kopać piłkę, aby trafiła w konkretny otwór, zdobywając określoną ilość punktów.