Rynek wtórny czy pierwotny?

Jeśli zastanawiamy się nad tym, czy kupić mieszkanie, które będzie tylko nasze i które pozwoli nam na pełną swobodę, to koniecznie musimy się przyjrzeć różnym propozycjom, które się tutaj przed nami otwierają. Dzieje się tak dlatego, że do wyboru mamy naprawdę wiele różnych opcji, a co się z tym wiąże, tylko dokładne przyjrzenie się ich jak największej liczbie, może dać nam pewność, że będziemy mogli cieszyć się z mieszkania, które będzie odpowiednie dla nas.

Mieszkanie nowe czy używane?

Są ludzie, dla których ważne jest to, aby mogli się już teraz wprowadzić i żeby niezbędny remont mogli przesunąć na późniejszy czas. Wówczas rozglądają się za mieszkaniami na rynku wtórnym, a więc za takimi, które już mają swojego właściciela i on to mieszkanie sprzedaje. Wówczas można się do niego od raz wprowadzić, korzystać z tego, co już się tam znajduje i dopiero później na spokojnie, można zacząć remont. Jeśli jednak chcemy mieć nowe mieszkanie, w którym wszystko będziemy aranżować samodzielnie i w którym to my będziemy decydować, gdzie mają znajdować się gniazdka elektryczne, to koniecznie musimy popatrzeć, co jest nam proponowane na rynku pierwotnym.

Będziemy mogli tutaj wybierać z mieszkań, które już zostały wybudowane i czekają jeszcze na nabywców, a więc będziemy mogli na spokojnie iść i je zobaczyć, albo będziemy mogli wybierać z mieszkań, które dopiero są budowane, a my wybierając je, będziemy musieli się opierać na przedstawionych planach. Każdy deweloper zazwyczaj ma przynajmniej kilka propozycji mieszkaniowych, więc może się okazać, że nie będziemy mieli problemów z tym, aby wybrać tą odpowiednią dla siebie. Rynek pierwotny obecnie jest bardzo bogaty, co chwilę pojawia się wiele nowych propozycji, z różnymi lokalizacjami i z różnymi metrażami, a to daje nam gwarancję, że naprawdę będziemy mogli znaleźć ofertę, która idealnie będzie do nas pasowała. Co więcej, deweloperzy oddadzą nam mieszkanie w surowym stanie, które sami będziemy musieli wykończyć, albo mogą nam zaproponować, że zajmą się aranżacją wnętrz za nas, a więc my będziemy mogli się już wprowadzić n gotowe. Warto więc przyjrzeć się tym wszystkim propozycjom, tak abyśmy mieli pewność, że wybierzemy coś, co idealnie będzie do nas pasowało. Rynek pierwotny jest bardzo ciekawy i zróżnicowany, dlatego warto porównywać oferty od różnych deweloperów, bo wówczas łatwiej będzie nam powiedzieć, czego ostatecznie oczekujemy.