Relaks i odpoczynek są ważne!

Kiedy przekroczymy próg 30. roku życia w naszej codzienności może się sporo zmienić. Przede wszystkim dociera do nas, że nie jesteśmy już młodzieniaszkami.

Starzejemy się i jest to proces tyleż naturalny, co nieunikniony. Stąd warto pamiętać o tym, by nadać swojemu życiu odpowiednią hierarchię. Czas, który musi poświęcić na pracę dozujmy z umiarem i róbmy w tym zakresie tyle, ile musimy.

Z pozostałego czasu starajmy się natomiast wykroić jak najwięcej na poczet odpoczynku i relaksu. Nie mogą one być luksusem, po który sięgamy okazjonalnie i rzadko. Każdego dnia powinniśmy mieć czas dla siebie, w którym wiele możemy, ale nic nie musimy.

Nie da się ukryć, że wielu z nas poczuje ten błogi stan dopiero po przejściu na emeryturę, lecz dla człowieka w wieku – dajmy na to – 35 lat to bardzo odległa perspektywa. Zamiast tego trzeba tak planować swój czas, by zawsze można było usiąść, pójść do jakiegoś przyjemnego miejsca czy poświęcić kilka godzin bliskim i przyjaciołom. Coś nam się należy od życia.

Dajemy sporo z siebie, więc możemy też coś dostać.