Ręcznik dla niemowlaka – bambusowy czy bawełniany?

Dbając o swoje dziecko, warto mieć na uwadze różne czynniki i pamiętać chociażby o tym, aby kupować z myślą o maluchu możliwie najlepsze tekstylia. Chodzi tu o rozmaite produkty, z jakich każdego dnia korzysta się, aby podnieść komfort dziecka i otoczyć je odpowiednią dozą troski. Rozwiązań w sprzedaży jest naprawdę wiele i trzeba o tym pamiętać.

Jednym z produktów zaliczanych do elementarza jest w tym kontekście ręcznik niemowlęcy. W rynkowej ofercie jest takich wyrobów naprawdę sporo i należy mieć to na uwadze. Pojawia się zatem dość naturalne pytanie – na jaki wariant ręcznika się zdecydować i co w gruncie rzeczy decyduje o tym, która z opcji jest dla naszego dziecka najlepsza? Idealne ręczniki dla niemowląt – chłonność to nie wszystko Z całą pewnością ręcznik chłonny to duża zaleta, jednakże nie tylko ten jeden argument decyduje o dokonaniu trafnego wyboru.

Jeśli ktoś ma tradycyjne podejście do tematu, prawdopodobnie postawi na ręcznik bawełniany. I na pewno można uznać taki wybór za słuszny, ponieważ bawełna to surowiec naturalny i znakomicie tolerowany przez skórę dzieci. Rzecz jasna warto kupić produkt wykonany z certyfikowanej bawełny ekologicznej, wolny od toksyn i wszelkich substancji, jakie mogłyby negatywnie wpłynąć na zdrowie i samopoczucie dziecka.

Jeśli nie bawełna, to czy istnieje dla niej sensowna alternatywa? Oczywiście, że tak! Bambusowe ręczniki niemowlęce zyskują zwolenników w szybkim tempie Dzianina bambusowa weszła przebojem na rynek i zdobywa szturmem zwolenników – nie tylko wśród rodziców małych dzieci. Wytwarza się z niej doskonałą, bardzo komfortową bieliznę dla dorosłych, a zastosowań spotyka się więcej. Ręcznik wykonany z bambusa jest jeszcze bardziej chłonny niż bawełniany, a wysycha zdecydowanie szybciej.

Poza tym posiada naturalne właściwości antybakteryjne i higroskopijne, jest antyalergiczny i pochłania zapachy. To kwestie decydujące o tym, dlaczego coraz większe grono rodziców na całym świecie stawia na tę opcję.