Projekt – gotowy albo na zamówienie

Dom to wspaniała rzecz, ale postawienie go od podstaw nie jest zadaniem łatwym. To nie tylko spora inwestycja i ogromne wyzwanie logistyczne.

Jest to kwestia złożona pod względem technicznym, dlatego domów nie buduje się spontanicznie według widzimisię wykonawcy. Niezbędny jest dokładny, rzetelnie sporządzony projekt.

Biuro architektoniczne Kraków oferuje nam szeroki wybór gotowych projektów, czasami z dołączonym kosztorysem i planem wykonawczym. Z reguły takie „gotowce” są tańsze – to ich znaczący walor.

Innym rozwiązaniem, także bardzo cenionym przez konsumentów, są projekty przygotowane indywidualnie w oparciu o wskazania zleceniodawcy. Architekt musi poświęcić im więcej czasu i uwagi, więc koszty zrobienia takiego projektu będą znacznie wyższe.

Na to rozwiązanie decydują się zamożniejsi inwestorzy, którym bardzo zależy na tym, aby ich dom posiadał indywidualny rys. Faktem jest, że wiele projektów gotowych jest podobnych do obiektów już istniejących – poza tym różni klienci mogą bazować na tym samym projekcie.