Niełatwo o dobrą działkę

Mieszkanie na przedmieściach to marzenie wielu młodych małżeństw oraz rodzin z dziećmi. Dlaczego? Bo taka działka oznacza ucieczkę od miejskiego zgiełku. W pobliżu z reguły można liczyć na rozległe zielone tereny, a sąsiedzi nie mieszkają zaraz za ścianą, ale przynajmniej kilkanaście metrów dalej.

Podmiejska sielanka nie jest jednak dostępna dla każdego. Zalety mieszkania na terenach podmiejskich czy na wsi są powszechnie znane. Z tego też powodu od kilku lat można obserwować trend przenoszenia się ludności miejskiej na tereny zlokalizowane z dala od centrum.

W praktyce oznacza to, że pod miastem robi się coraz gęściej, a naprawdę atrakcyjnych działek jest coraz mniej. O dobrych działkach często mówi się jak o ekskluzywnym towarze. Tego rodzaju dobro nie jest dostępne dla każdego.

Dobre działki są coraz rzadziej spotykane, a ceny najatrakcyjniejszych terenów idą w górę. Jednocześnie warto pamiętać, że nie każda działka podmiejska jest godna uwagi. Z powodu dużej migracji zdarza się, że tereny poza miastem są niemal tak samo oblegane, jak te w mieście.