Najczęstsze wady w lokalach do odbioru

Kiedy odbieramy nasze przyszłe mieszkanie od dewelopera nie należy tego robić w pośpiechu i pobieżnie. Niezależnie od okoliczności poświęćmy na to dużo czasu, gdyż raz podpisana umowa odstąpienia zwalnia firmę wykonawczą ze wszelkiej odpowiedzialności.

Poniżej opisujemy najczęściej pojawiające się wady, które dobrze jest wykryć. Nierówne otynkowanie ścian jest czymś, co zdarza się stosunkowo często.

Zbyt gruba warstwa pojawia się najczęściej w narożach oraz stykach powierzchni. Może to w przyszłości powodować odpadanie tynku.

Podobnie jest z wylewką na podłodze. Jeśli jest jej za dużo w rogach trudniej będzie położyć parkiet czy terakotę.

Jeśli chodzi o okna to najczęstszą ich wadą jest niedokładne osadzenie, co powoduje nieszczelności lub utrudnia otwieranie na oścież. Dotyczy to również drzwi.

Jeśli ciężko chodzą należy zadbać o dokładne sprawdzenie wszystkich kątów i nierówności powierzchniowych oraz oczywiście poprawić wady przed ostatecznym odebraniem lokalu. Jeśli chcemy mieć pewność co do prawidłowości wykonanej przez nas analizy stanu mieszkania wynajmijmy specjalistę, który zrobi to wprawnie, zawodowo i posiada więcej umiejętności do wykrycia niestandardowych wad niż osoba niezajmująca się tym na co dzień.