Nagłośnienie koncertowe

Mówiąc o systemach audio skupiamy się przede wszystkim na tym, czego możemy używać na co dzień w domowym zaciszu. Są jednak rozwiązania bardziej skomplikowane, o znacznie większej skali.

Nagłośnienie koncertu to wielkie wyzwanie techniczne. Jego rozmiary są tym większe, im widowisko poważniejsze i adresowane do szerszego grona odbiorców.

Moc głośników stosowanych w takich warunkach jest nieporównywalna z czymkolwiek, co możemy sobie kupić i ustawić w domu. Tak jak zwykłą wieżą Hi-Fi nie bylibyśmy w stanie nagłośnić nawet cząstki imprezy masowej, tak potężny sprzęt estradowy nie przydałby się nam w domu.

www.usuwamyazbest.pl Jeśli uwielbiasz słuchać muzyki to słuchawki douszne na pewno Ci się spodobają

Chyba że chcielibyśmy pozbyć się szyb, uszkodzić słuch i wywołać zawał u sąsiadów. Głośniki sceniczne są specjalnie projektowane, aby działać w warunkach zamkniętej hali, klubu, stadionu lub otwartej przestrzeni festiwalowej (jak choćby na Przystanku Woodstock).

Tu również występują różnice i fachowcy muszą dobrać wszystko tak, by działało optymalnie na konkretnej imprezie. My możemy cieszyć się dzięki ich pracy wspaniałym dźwiękiem.