Mieszkanie i okolica

Kupując mieszkanie na rynku wtórnym, większość z nas zainteresowana jest głównie samym lokalem. Listę pytań dotyczących lokalu mamy więc przygotowaną o wiele wcześniej i dokładnie wypytujemy właściciela o każdy szczegół.

Część z nas zapomina jednak o zdobyciu wiedzy na temat okolicy, w jakiej znajduje się mieszkanie. Jeśli przed zakupem nie dowiemy się niczego o sąsiedztwie możemy się bardzo rozczarować.

O co warto zapytać? Warto zacząć od informacji na temat naszego najbliższego otoczenia, czyli sąsiadów. Spróbujmy dowiedzieć się, czy wokół mieszkają osoby w naszym wieku lub czy któryś z lokatorów jest uzależniony od alkoholu, co może wiązać się z awanturami.

Oczywiście właściciel, któremu zależy na sprzedaży mieszkania może nie zdradzić nam wszystkich szczegółów – najlepiej więc, jeśli sami pójdziemy poznać przyszłych sąsiadów. Przed zakupem rozejrzyjmy się także po okolicy.

Zobaczmy w jakiej odległości od naszego przyszłego domu jest przedszkole, szkoła, sklep czy centrum handlowe. Z pewnością nie możemy zapomnieć o sprawdzeniu komunikacji miejskiej – o ile oczywiście nie poruszamy się wyłącznie samochodem.