Koniec z zachciankami

Mieszkanie za miastem to luksus w porównaniu z lokum znajdującym się w centrum miasta. Przemawia za tym wiele rzeczy. Mieszkając w podmiejskim domu nie musisz znosić ciągłego hałasu, powietrze jest czystsze a wokół znajduje się więcej zieleni.

Są jednak również minusy podobnego wyboru. Słabą stroną mieszkania na przedmieściach jest na pewno mniejszy dostęp do rzadko kupowanych dóbr. Jeśli lubisz spontaniczne zakupy, kulinarne eksperymenty czy częste wyjścia do kina i teatru – na obrzeżach miasta możesz nie czuć się najlepiej.

Pod tym względem nie jest tutaj luksusowo. Na terenach podmiejskich z reguły znajduje się jakiś sklepik lub nawet parę punktów handlowych, ale są one wyposażone w najczęściej kupowane produkty. O placówki kulturalne w takim miejscu zdecydowanie trudno.

Braki oczywiście można nadrobić, jednak wymaga to wyjazdu do miasta. A to z kolei pochłania wiele czasu i nieco funduszy na paliwo. Częściowym rozwiązaniem problemu mogą być zakupy z dostawą.

Niektóre sieci sklepów oferują dowóz, ale warto pamiętać, że przy małych zamówieniach trzeba także dopłacić za przejazd.