Kiedy można rozszerzyć dietę niemowlaka

Na początku dziecko je tylko mleko. Albo to od mamy, albo modyfikowane, które posiada wszystkie niezbędne witaminy i minerały. Przychodzi jednak taki czas, kiedy należy rozszerzać dietę niemowlaka, tak aby otrzymywał on wszystko co niezbędne, dla jego rozwijającego się organizmu. Dlatego też warto porozmawiać z pediatrą odnośnie tego, kiedy można rozszerzyć dietę niemowlaka i od czego powinniśmy rozpocząć takie działania. To ważne, w końcu chcemy zapewnić dziecku to co najlepsze, a nie mu zaszkodzić.

Lekarz dokładnie określi, kiedy rozszerzyć dietę niemowlaka

Po pierwszych miesiącach, kiedy dziecko żywi się tylko mlekiem, można zacząć się zastanawiać, kiedy rozszerzyć dietę niemowlaka. Wielu specjalistów zaleca to robić w czwartym miesiącu życia. Oczywiście musimy to robić mądrze, a to oznacza, że warto podawać jeden składnik na raz. Najlepsza w tym przypadku będzie marchewka czy jabłku, ponieważ najmniej uczulają, a jednocześnie posiadają wiele ważnych składników. Kiedy chcemy rozszerzyć dietę niemowlaka, musimy pamiętać, że nie potrafi on jeszcze gryźć, a to oznacza, że taki deserek powinien być drobno starty, tak aby była to delikatna papka – Sklep Bikeovo.

Jak rozszerzyć dietę niemowlaka?

Możemy nie mieć świadomości, czy nasze dziecko jest na coś uczulone czy nie. Jeśli więc chcemy rozszerzyć dietę niemowlaka i dostaliśmy na to pozwolenie od lekarza, to warto jeden składnik podawać przez kilka dni. Wówczas powinniśmy uważnie obserwować zachowanie dziecka, jak i jego skórę, bo tylko wtedy będziemy wiedzieli, czy nie pojawiło się uczulenie na dany produkt. Pediatra powie nam, jak możemy rozszerzyć dietę niemowlaka i kiedy powinniśmy to zrobić. Zazwyczaj wszystko zaczyna się od czwartego miesiąca, od pojedynczego produktu, który będzie zmiksowany i będzie miał konsystencję musu.

Stopniowo, z każdym miesiącem będziemy mieli możliwość coraz bardziej rozszerzyć dietę niemowlaka podając mu kolejne produkty, jak i mieszając je ze sobą. Jednak nie ma się tutaj co spieszyć, tak abyśmy mieli pewność, że żołądek naszego dziecka jest na to gotowy.