Jaki błędy popełniamy przy wyborze kina domowego

Wielu osobom wydaje się, że wybór systemu audio to domu to prosta sprawa, póki sami nie staną przed taką decyzją. Otóż nie wystarczy tylko udać się do sklepu ze sprzętem RTV i kupić obojętnie jaki zestaw kina domowego.

Warto jednak wiedzieć nieco więcej, aby być zadowolonym z zakupu. Przedstawiamy, jakie błędy najczęściej popełniamy przy wyborze kina domowego.

Przede wszystkim nie zwracamy uwagi na parametry techniczne, a sugerujemy się marką. Wydaje nam się, że jeżeli widzieliśmy reklamę tego kina domowego, to na pewno musi być dobre.

Niestety, ale często tak nie jest. Kolejnym błędem jest kupowanie w hipermarketach, gdzie raczej sprzedaje się dosyć stare najprostsze modele o słabej jakości dźwięku.

Ponadto często się zdarza, że nie zwracamy uwagi na pomieszczenie, w którym będzie zainstalowany system audio. Na koniec się okazuje, że w maleńkim pokoju nie ma gdzie ustawić kolumn, a moc dźwięku jest zbyt duża i w rezultacie nas drażni.

Zanim udasz się do sklepu, aby wybrać zestaw kina domowego do swojego mieszkania, poświęć trochę czasu i zorientuj się w temacie.