Jaka wielkość kawalerki będzie najlepsza?

Z reguły kawalerki nie są lokalami o dużych powierzchniach. To, jak dużą kawalerkę chcesz wynająć zależy przede wszystkim od tego, czy będziesz tam mieszkać z kimś czy sam. Zazwyczaj powierzchnia kawalerki wynosi od dwudziestu kilku do trzydziestu metrów kwadratowych.

Praktyczność takiego lokalu jest jednak zależna nie tylko od wielkości, ale także od rozsądnego rozplanowania powierzchni i jej urządzenia. Jaka wielkość kawalerki będzie zatem najlepsza? Okazuje się, że bardziej niż na to patrzeć należy na samo rozplanowanie lokalu. W praktyce bardzo często okazuje się, że mniejsze powierzchniowo pomieszczenia są bardziej użyteczne niż te większe.

Największe znaczenie ma tutaj zagospodarowanie powierzchni z aneksem – to właśnie ten element może zabrać sporo przestrzeni. Porównując ze sobą kawalerki o mniejszej i większej powierzchni zwróć też uwagę na to, czy są umeblowane – przeanalizuj jakie meble możesz wystawić, a jakie będziesz musiał dodać. To pomoże ci przewidzieć ile ostatecznie miejsca zostanie.