Jak wybrać wanienkę dla noworodka?

Małe dziecko musi być regularnie kąpane i decydują o tym głównie względy najbardziej oczywiste, a więc higieniczne. Na tym jednak nie koniec, ponieważ sama kąpiel jako czynność i kontakt z wodą mają też znaczenie w kontekście rozwoju psychofizycznego na poziomie sensorycznym. Warto w tym kontekście zdecydować się na odpowiednie rozwiązanie w zakresie wanienki, albowiem także ona ma znaczenie. Trzeba sięgnąć po model, jaki będzie dostosowany swoimi gabarytami do etapu rozwoju dziecka.

Początkowo optymalnie sprawdzi się relatywnie niewielka wanienka o rozmiarach standardowych 80 x 50 x 24 centymetry. Potem można sięgnąć po większą, w zależności od tego, jak dziecko będzie rosło, a przecież jego rozwój to rzecz normalna. Wanienki dziecięce – nie tylko ich rozmiary są ważne Do spraw najważniejszych związanych z małymi dziećmi zalicza się oczywiście to, by nie miały one kontaktu z czynnikami, jakie mogłyby stanowić dla nich zagrożenia. Ostre przedmioty, małe elementy stwarzające ryzyko połknięcia czy toksyczne substancje – to najbardziej oczywiste sprawy, jakie „na szybko przychodzą do głowy większości rodziców.

Używana na co dzień wanienka także powinna spełniać pewne wymogi w aspekcie bezpieczeństwa. Warto zakupić model posiadający certyfikaty zaświadczające o braku toksyn i ogólnie o bezpieczeństwie sanitarnym. Da to poczucie komfortu psychicznego, szczególnie tym bardziej przejmującym się rodzicom. Różne kształty wanienek dla dzieci Co ciekawe, w rynkowej ofercie nie brakuje wanienek w różnych kolorach i kształtach.

O ile zazwyczaj wybór pada raczej na te o klasycznym wyglądzie, to są też takie z motywami bajkowymi, w kształcie zwierząt czy postaci z dziecięcych opowieści. Ogólnie rozwiązań jest sporo, ponieważ wytwórcy starają się wychodzić naprzeciwko rozmaitym oczekiwaniom. Grunt to przyglądać się tym propozycjom z uwagą i wybierać to, co optymalnie wpisuje się w oczekiwania. Te różnią się w przypadku konkretnych rodziców i nie ma w tym absolutnie nic zaskakującego.