Jak prać i suszyć ręczniki bambusowe? Sprawdź!

Jeżeli korzystamy z jakichś produktów, które wykonane są z tkaniny i chcemy, żeby jak najdłużej zachowały one swoje właściwości oraz prezentowały się jak nowe, to z pewnością musimy wiedzieć, w jaki sposób należy o nie dbać. To też oznacza, że powinniśmy się najpierw zapoznać z wytycznymi odnośnie ich prania i suszenia, tak abyśmy mieli pewność, że swoim nieodpowiednim zachowaniem, nie przyczynimy się do ich nadmiernego zużywania się. Dlatego też, warto wiedzieć jak prać i suszyć ręczniki bambusowe, tak aby mieć pewność, że przez cały czas zachowają one swoje niesamowite właściwości. Zarówno te dotyczące ich miękkości, jak i te odnoszące się do właściwości antybakteryjnych.

Zacznijmy od prania

Przede wszystkim jeśli chcemy wyprać ręczniki bambusowe, to powinniśmy pamiętać o tym, żeby prać je w delikatnym cyklu, tak aby takie ręczniki nie były poddawane działaniu zbyt wysokiej temperatury i mocnemu wirowaniu. Dodatkowo jeszcze powinniśmy zrezygnować ze stosowania mocnych detergentów, bo niepotrzebnie mogą one niszczyć włókna takich ręczników bambusowych i przyczyniać się do ich szybszego niszczenia się. Oczywiście, zawsze byliśmy uczeni, że ręczniki trzeba prać w wysokich temperaturach, bo tylko wówczas pozbędziemy się bakterii i nieprzyjemnego zapachu. Jednak włókna bambusowe mają to do siebie, że są odporne na takie czynniki, a więc nie musimy traktować ich, aż tak ostro.

No i oczywiście podczas prania nie wolno nam stosować płynów zmiękczających czy wybielaczy, ponieważ będą one miały negatywny wpływ na chłonność materiału.

Odpowiednie suszenie

Oczywiście samo pranie takich ręczników to nie wszystko. Musimy tutaj zadbać także o ich właściwe wysuszenie, tak aby włókna zachowały swoje właściwości i żebyśmy przez długi czas mogli się cieszyć z tego, co oferują nam ręczniki bambusowe. Dlatego też w miarę możliwości powinniśmy je suszyć na zewnątrz.

Dodatkowo rozkładając je na suszarce warto zostawić między nimi trochę wolnej przestrzeni, tak aby wilgoć mogła swobodnie odparować, dzięki czemu szybciej wyschną. Co ważne, powinniśmy również dopilnować, aby jak najszybciej wyciągnąć je z pralki. Pozostawienie ich w wilgotnym środowisku, w dodatku tak zwinięte może powodować negatywny wpływ na jakość włókna, a tego z pewnością wolelibyśmy uniknąć. Warto wiedzieć jak prać i suszyć ręczniki bambusowe, tak aby móc się z nich jak najdłużej cieszyć.

Może się okazać, że będzie to znacznie łatwiejsze niż nam się wydawało. Jeśli będziemy się trzymać wytycznych, zamieszczonych na metce takich ręczników bambusowych, to będziemy mogli mieć pewność, że przez długi czas nie stracą one na swojej miękkości czy chłonności, a my będziemy bardzo zadowoleni z tak zainwestowanych pieniędzy.