Jak obniżyć koszt zakupu nieruchomości?

Kupując mieszkanie warte 300 tysięcy złotych na rynku pierwotnym, dodatkowe koszty, jakie musimy zapłacić wynoszą tylko około 3 tysięcy złotych. Suma ta wzrasta jednak znacznie przy dokonywania transakcji na rynku wtórnym. Decydując się na kupno mieszkania, które wcześniej już do kogoś należało, musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami rzędu nawet 20 tysięcy złotych. W jaki sposób możemy obniżyć tę sumę? Po pierwsze możemy zrezygnować z notarialnej formy umowy przedwstępnej lub spróbować negocjować taksę z notariuszem.

www.darkprint.pl Stuły kapłańskie http://ornaty.pl/pol_m_Szaty-Liturgiczne_Stuly-229.html haftowana stuła Haftina Atelier

Pewną kwotę pieniędzy zaoszczędzimy także na zamówieniu odpowiedniej liczby odpisów notarialnych i zrezygnowaniu z przeniesienia własności do księgi wieczystej. Możemy też zrezygnować z pośrednictwa agencji nieruchomości i zdecydować się na zakup mieszkania bezpośrednio od właściciela. Wszystkie te rozwiązania mają oczywiście swoje plusy i minusy. Choć pozwalają nam zaoszczędzić pieniądze, znacznie podwyższają ryzyko transakcji.

Spisanie umowy przedwstępnej u notariusza czy skorzystanie z usług agenta sprawia, że szansa na to, iż zostaniemy oszukani znacznie się zmniejsza.