Gotowce z pracowni – czy warto?

Wśród inwestorów prywatnych są też tacy, którzy szukają oszczędności. Budując dom trzeba ich szukać z rozsądkiem, ale z pewnością sensownym sposobem na to, aby wydać nieco mniej pieniędzy jest skorzystanie z możliwości jakie dają gotowe projekty. Dziś większość biur architektonicznych dysponuje zestawem gotowych, wypróbowanych projektów, które można kupić po preferencyjnej cenie.

Bywa ona nawet o połowę niższa niż w przypadku projektów przygotowanych na indywidualne zamówienie. Takie rozwiązanie, oprócz wymiaru ekonomicznego, ma też inne plusy. Projekt taki najprawdopodobniej został już co najmniej kilka razy zrealizowany, więc znane są jego dobre i złe strony.

Pozytywne opinie klientów świadczą o tym, że to celowa inwestycja, która sprawdzi się również w naszym przypadku. Upewnijmy się, że kupujemy nie tylko ogólny projekt architektoniczny, ale również wykonawczy. To bardzo ważne, ponieważ nie będziemy musieli wydawać oddzielnie pieniędzy na przygotowanie tej swoistej mapy drogowej jaką będzie podążała ekipa wykonująca prace na naszej działce.