Czy gwiazdy zawsze mieszkają w dużych miastach?

Czasami można odnieść wrażenie, że wszystkie sławne osoby mieszkają w bardzo podobnych miejscach. Wydaje nam się, że większość z nich znalazła swoje miejsce na świecie w Warszawie lub jej okolicy. Jeśli nie, celebryci często wybierają mieszkania w okolicy innych dużych miast w Polsce. Interesujące można okazać się to, że niektórzy z nich, wbrew powszechnym trendom, zmęczeni miejskim życiem, decydują się na kupno domu na wsi.

Właśnie taką decyzję podjęła Ewa Wajnert. Projektantka jest rodowitą warszawianką, a przez większość swojego życia nawet nie przychodziło jej do głowy, że mogłaby mieszkać na wsi. Jednak gdy zapragnęła w swoim życiu odrobiny ciszy i spokoju, piękny, parterowy, wiejski dom doskonale sprostał jej oczekiwaniom. Jego największym atutem jest pokaźny ogród i taras.

Zdaniem celebrytki kawa nigdzie nie smakuje tak dobrze, jak właśnie na tym tarasie. Klimatu dodają mu kamienne płytki. Zostały położone bez fug, więc sprawiają wrażenie, że znajdują się tu od zawsze. Bardzo ciekawa w domu Ewy Wajnert jest eklektyczna stylistyka, w której został urządzony.

Salon, jadalnia i kuchnia są połączone w jednym pomieszczeniu, a meble, które zostały w nim umieszczone pochodzą z różnych epok. Wbrew pozorom jednak połączenie secesyjnych krzeseł, współczesnego stolika i fotela w stylu Ludwika XV może tworzyć spójną, miłą dla oka całość.