Co robi home stager?

Home staging jest popularną na zagranicznych rynkach nieruchomości branżą, a pracujące w niej osoby zajmują się profesjonalnym przygotowywaniem nieruchomości do sprzedaży. Wydaje ci się, że wystarczy posprzątać lokal, żeby wydawał się czysty i przytulny? Nic podobnego. Działania home stagera są o wiele bardziej złożone. Często zdarza się, że profesjonalne przygotowanie domu do sprzedaży zawiera w sobie ponowną aranżację wnętrza. Nie oznacza to oczywiście gruntownego remontu.

Konstrukcje stalowe, blacha falista i relining - http://viacon.pl/pl/konstrukcje-multiplate

Warto jednak zadbać o to, by mieszkanie stało się estetyczne, harmonijne i… możliwie jak najbardziej neutralne. Wyszukane, niestandardowe kolory ścian czy ekscentryczne umeblowanie może wzbudzać podziw, jednak znajdzie się również mnóstwo ludzi, których będą razić. Tymczasem celem sprzedającego jest dotarcie do jak największej grupy zainteresowanych odbiorców. Home stager zadba również o to, aby ze sprzedawanego domu usunąć wszystkie osobiste akcenty. Ułatwi to odwiedzającym pozbycie się wrażenia, że przyszli z wizytą do zupełnie obcych ludzi.

Profesjonalista będzie również namawiał właścicieli, by w miarę możliwości usuwali wszystkie, nawet drobne usterki – im w lepszym stanie jest nieruchomość, tym bardziej staje się zachęcająca.