Blogosfera

Od jakiegoś już czasu, od kilku dobrych lat, coraz częściej i coraz głośniej mówi się o blogach internetowych. Zapewne nie wszyscy, szczególnie ludzie ze starszego już pokolenia, znają i rozumieją, co ono w sobie mieści i co oznacza.

Postarajmy się, więc przybliżyć znaczenie słowa blog. Blogowanie, czy tez po prostu blog, to można by rzec, pewnego rodzaju forma i przykład dziennikarskiego tekstu, twórczości, która po napisaniu przedstawiana jest szerokiej rzeszy czytelników za pomocą internetu.

Jego cechą charakterystyczną, jest bardzo luźny, nieformalny charakter, który pozwala na używanie języka bardziej pospolitego, normalnego, będącego przystępniejszym, dla szerokiej rzeszy czytelników. Tych czytelników nazywamy właśnie blogosferą, czyli grupą osób śledzących poczynania na danym blogu.

Ponieważ nastała ogromna wręcz moda na prowadzenie blogów, blogów najczęściej tematycznych, takowa forma działalności, a co za tym też idzie i zarabiania po przez internet, jest prężnie się rozwijającą.